YOGA HOME AMSTERDAM

                                 Kapılarını Vitamingiller’e açıyor

Çift düğmeli zile basış ve ev sahibesi Burçin’in herzamanki zarif, güleryüzlü ve dingin haliyle sizi kapıda karşılamasıyla birlikte Yoga Home’un o büyülü dünyasına adımınızı atıyor, ardınızdan kapanan kapıyla birlikte dünya işleri, dert ve tasa ile aranıza “tütsülü yol”da attığınız her adımla birlikte biraz daha mesafe koyuyor, dış dünyadan iç dünyaya geçiş yolunu havada süzülürmüşçesine katediveriyorsunuz.

Ardında şehir, önünde tabiat ananın yaşayan ve yaşatan manzarasıyla Burçin’in Yoga Evi’ndeyiz artık. Matımız bize, biz matımızın güvenli ve rahat kucağına alışmışız… Bizbize, cancana nefes alıp vereceğiz. Burçin titreşimimizden mi hissediyor yoksa aura mı okuyor bilmiyoruz, ama o hafta yine ihtiyacımız olanı tam bilecek, usulca çözecek tutulmuş bedenleriimizi, ruhta-zihinde-bedende dengeyi arayacağız yine biz-savasana-tutkunları.

YOGA 5000 yıl önce Hindistan’da dogmuş bir felsefe, bir yaşam biçimidir. Kelime anlamı Sanskritçede ‘birleşme, bütünleşme’ olarak açıklanır. Yoga fiziksel beden, ruh ve zihin bütünlüğünü ve sağlığını sağlamak için entegre bir eğitim yöntemidir.

Modern yaşamlarımızın gün geçtikce artan stresinden arınmak, hayatınıza daha fazla dinginlik ve huzur getirmek icin yoga bir araç olabilir. Yoga hayatın her anına uygulanabilir. Düzenli egzersiz ve nefes çalışmaları, doğru ve tam rahatlama/dinlenme teknikleri, sağlıklı beslenme, pozitif düşünce ve meditasyonu günlük rutinimizin bir parçası yapabiliriz. 

Herkes yoga yapabilir. Her beden farklı bir yapıya sahiptir ve farkli şekillerde hareket eder. Bedenimiz üzerindeki  farkındalığımızı arttırıp onu doğru ve kendi limitleri içinde hareket ettirmek esas gereken faydayı getirir. Herkes özeldir, olduğu gibi güzel ve bütündür. Kendi içimize döndüğümüzde göreceğimiz sıcaklık ve ışık bizi her zaman aydınlık tutacak yaşam enerjimizdir. İç huzurun en ufak bir kıvılcımı bile tekrar tekrar kendimize dönmemizi sağlar ve daha fazlasını aramamız için ilham verir.

    Burçin ÖZYÜREK

BURÇiN ÖZYÜREK 

Yogayla 1999 yılında, üniversiteden mezun olup reklamcılık sektöründe çalışmaya başladığımda tanıştım ilk. Katıldığım dersler tüm haftanın en huzurlu ve rahatlatıcı anlarıydı benim için.

2004 yılında evlenip Amsterdam’a taşındığımda, yoganın yeni hayatıma daha fazla dinginlik ve bütünlük getireceğinden yola çıkarak, burada Hatha ve Yin Yoga eğitmenlik sertifika programlarına katıldım. Bunları Hamilelik ve Doğum Sonrası Yogası eğitimleri takip etti.

Amsterdam’da farklı yoga stüdyolarında ve kendi evimde derslerime devam ediyorum.

 

  • 2005 – Avusturya/Kitzbuhel – Sivanana’da Hatha Yoga Vedanta Merkezi
  • 2010 – Hollanda/Utrecht – Yoga Moves Birthlight Hamilelik ve Doğum Sonrası Yogası Eğitmenlik Eğitimi
  • 2017 – Hollanda/Amsterdam – Yoga Garden Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi