Bu senenin Otizm Farkındalık Günleri için bizim de bir katkımız olsun istedik.

Altta 2017 sonunda Truth About Cancer Sempozyumu’nda, Sağlıkta Seçim Özgürlüğü konulu muhteşem bir sunum veren, Vaxxed Belgeseli yapımcısı Del BigTree’yi izleyeceksiniz.
[Altyazıyı ayarlardan açmanız gerekebilir.]

Ülkemizde tıp hukuku üzerine çalışan akademisyenlerimiz başta olmak üzere, Halk Sağlığı yetkilileri ve çalışanları ile Sağlık Bakanlığı personelinin bu sunumu özellikle izlemelerini temenni ediyoruz.

Videonun altında ise dünya çapında tanınmış bilimadamlarının aşılardaki Alüminyum ile ilgili mevcut bilimsel veriler ışığında yaptıkları net uyarılar ile ABD devletinin resmi internet sitelerinde geçen “Aşılar Otizme Yol Açmaz.” iddialarının açıkça temelsiz ve yanlış olduğunu yayımladıkları açık mektupla ifade ve ilan edişlerini göreceksiniz.

Belki iyi niyetle, belki bilmeyerek, korumak istediğimiz canlara kendi ellerimizle zarar verdik ve sonuçlar ortada.

Otizmi normal bir insanlık hali olarak tanımlayıp buna toplumsal bilinçte yer açmak yerine, risk faktörlerinin ne olduğu bugün artık bilindiğine göre, gerekli tedbirleri alarak nesilleri korumaya almak, zararın oluşmasını baştan önlemek durumundayız.

Burada birinci dereceden yetki ve sorumluluk biz ebeveynlerde.

Araştıracak, sorgulayacak, gerekli durumlarda da görevini kötüye kullanmış, mesleki ihmalkarlıkta bulunmuş, kendi kişisel çıkarlarını toplum menfaatinin önünde tutmuş yetkililerden hukuki yoldan hesap soracağız.

Düzen bozuk, düzelteceğiz.

Aksi takdirde çocuklarımızın bu dünyada hiçbir şansı kalmayacağını görmemiz lazım.

Yılmaz bir kararlılıkla çocuklarını “çaresi yok” diye lanse edilen Otizm dehlizlerinden çekip çıkarmış, değirmenlere karşı mücadeleyi kazanmış tüm anne-babalara, onların yanında duran tüm cesur sağlıkçılara, mutlulukla hayata gülümseyen, yarım bırakılmamış tüm çocuklara selam olsun.

#OtizmeYerAçmaDurdur
#GerçekFarkındanlıkBudur

N.B. Bu çalışmamızı yeni tomurcaklanmış bir hayata, baharla birlikte aramıza katıldığını öğrendiğimiz minik Z.’e ithaf ediyoruz.