Gen terapisi yapmak için.

Mikrobun fendi Pastör’ü yendi; hastalıkta tetiği çekenin gen değil, *bizim* parmağımız olduğu bilindi.

Pastör’den beri bilinirmiş aslında ama bizlere duyurulmamış pek pompalı tüfekle mikrop avcılığında yıkılanın er ya da geç kendi bünyemiz olacağı. Fakat bu “mikroplarla savaş” mentalitesi birileri için kazanç kapısıymış aynı zamanda; petro-kimya devleri yatırımlarını dünya paylaşım savaşlarından sonra bu defa  kimyasal ilaçlara kaydırmış, buna uygun şekillendirilen tıp eğitimi ile oluşturulan global ordu eliyle de ‘İnsan/Hayvan/Gezegen Sağlığına Karşı Büyük Taarruz’ başlatılmış.

Biyolog, René Quinton

Fransa’da Pastör’den sonra 19. yüzyılın sonunda René Quinton alıyor sahneyi ve tıbba ‘hastalık’ yönünden değil, ‘sağlık’ yönünden yaklaşımıyla, savaş yıllarının yokluk günlerinde yitip gideceği kesin görünen bir nesil çocuğun hayatı kurtuluyor. Ve bu çocuklar “Quinton Bebekleri”  olarak anılıyor.

Buraya ise maalesef kobay köpeklerle yapılan bazı deneyler (kan yerine deniz suyu transfüzyonu) neticesinde varıyor insanlık. Pastör’ün kuduz aşısı için telef ettiği tavşan, koyun ve köpeklerin (insanları saymazsak tabii) aksine, Quinton’un deneyleri için kullandığı köpekler sapasağlam, hatta eskisinden de sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam ediyor. Quinton’un keşfi bugün dahi en zorlu hastalıklarda insan hayatı kurtarmaya devam ediyor.

Quinton’un ‘plazma’ olarak adlandırdığı okyanus/deniz suyu günümüzde damardan, deri altından, oral ve rektal yoldan çok çeşitli hastalıklar için hekimler ve doğal tıp uzmanlarınca kullanılmakta. Burada amaç vücuttaki sıvı ortamın temizlenmesi, yenilenmesi, rejenerasyon ve yaşam için hayati önemdeki *denge* halinin sağlanması.

Deniz suyunun mineral içerik ve konsantrasyonu vücudumuzla tam uyumlu. Hücre mekanizmalarımızın hepsi için deniz suyu en iyi destek, en iyi rejeneratör.

Deniz suyu terapisine mükemmelen yanıt veren rahatsızlıklara genel olarak bir baktığımızda ise tablo şu:


Prenatal Bakım: Fetüste gelişim geriliklerini önlüyor; toksikoz, alkolizm, nikotin ve uyuşturucu bağımlılığı sebebiyle oluşması muhtemel fizyolojik problemleri önlediği görülüyor. Kalıtımsal veya edinilmiş immün-yetmezlik durumlarına karşı da düzeltici etkisi tespit ediliyor.

Yenidoğan Bakımı: Yetersiz beslenme, gelişim geriliği, atrepsi, laktoz intoleransı, gastroenterit, kusma ve ishal, akut zehirlenme vakaları, dehidrasyon, erken doğum durumlarında kullanılıyor.

Pediatri: Asteni, anoreksiya, yaşa göre düşük kilo, dikkat eksikliği, disleksi, dislali (konuşma güçlüğü, kelimeleri telaffuzda zorlanma), öğrencilik hayatındaki uyum problemleri, duygusal dengesizlik ile sinirsel ve psikolojik sorunlarda başarılı sonuç veriyor.

Obstetrik: Asteni ve şiddetli/ağır kusma sorunlarında, gastrointestinal ve dolaşım problemlerinde, doğum sonrası depresyon, emzirme ile ilgili problemlerde kullanılıyor.

Jinekoloji: Ağrılı menstrüasyon, menopoz, rahim ve vajinal enfeksiyonlarda etkili.

Dermatoloji: Yanıklar, sedef, atopik egzama, akne,  prurit (kaşıntı),  pririgo, ürtiker, kronik dermatoz, cilt erüpsiyonları, abseler, alopesi ve uçuklarda etkili.

Solunum Sistemi Sorunları: Kronik ağız-kulak-burun iltihapları, bademcik iltihabı, bronşit, astım, pulmoner tüberküloz komplikasyonları.

Diş ve diş eti hastalıkları: Diş yenikleri, çürük, diş eti çekilmesi ve kanaması, diş eti iltihabında etkili.

Gastro-Enteroloji: Gastro-enterit, sindirim güçlüğü, mide ve onikiparmak bağırsağı ülserleri, ishal, hemoroid, hepatit, fonksiyonel kolit, spazmodik kolit.

Üroloji: Tekrarlayan kist durumu, enürezis (idrar tutamama), bbörek taşı oluşumu, cinsel soğukluk veya impotans.

Endokrinoloji: Tiroit ve paratiroit disfonksiyonu.

Kemik ve Eklem Yeri Hastalıkları: Raşitizm, osteoporoz, kemikte çatlak iyileşmesi, patolojik çift eklemlilik, skolyoz, artrit, romatizma, gut, atletik incinmelerde başarılı sonuç veriyor.

Nöroloji: Depresyon, spazmofili.

Geriatri: Stres, senilite, beslenme yetersizlikleri.

Damar Yoluyla Beslenme: Kan hacmi düşüklüğü, vücuttan büyük miktarda sıvı kaybı, dehidrasyon, istemsiz şekilde kusmanın eşlik ettiği kanama, yanma, dehidrasyon vb. herhangi bir acil durum.

Kolon HidroTerapi

Günümüz yoğun “kimyasal savaş” ortamının yarattığı yeni nesil hastalıkların çözümünde, özellikle kanser ve otizm tedavisinde Quinton deniz suyu hala ‘işin sırrına vakıf’ hekim ve uzmanların denetiminde şifa dağıtmaya devam etmekte.

Şimdi gelin, René Quinton’un mirasını devralmış Fransız ekipten Francisco Coll’ün Almanya’da vermiş olduğu sunuma kulak verelim.