Memede Fibrokistik Değişiklikler

tarafından | Oca 4, 2017 | DOSYA, OKU | 0 yorum

İnsan vücudu, hala pek çok sırrına erişilememiş, akıl almaz bir denge içinde çalışıyor. Ne ilginçtir ki aldığımız bir soluğun bizi nasıl hayatta tuttuğuna bile kafa yormadan geçinip gidiyoruz. Taa ki bir gün vücudumuzun bir köşesi aşina olmadığımız bir uyarı verene kadar.

Farklı konulardaki paylaşımlarımızda ağrının –ilaçlarla bastırılması gereken değil, kulak verilmesi gereken- vücudumuzun bize vermeye çalıştığı bir işaret olduğunu dile getirmiştik. Benzer şekilde, her ay en kısası bir hafta süren fibrokist kaynaklı ağrıları, hassasiyetleri de sağlığımızla ilgili bir gösterge olarak algılamamız gerekiyor. Fibrokistler tekrar tekrar karşımıza çıksalar da bu dönemi rahat geçirmemize yardımcı olacak uygulamalar da mevcut.

Dolayısı ile dosyamızda öncelikle bu sıkıntılara sebep olan etkenlere biraz açıklık getirmeye çalıştık. Ardından, her zamanki bütünsel sağlık yaklaşımımızla, belirtileri bastırmak yerine sebep olan etkenleri dengelemeye yönelik -çay, kahve, çikolata ve kola gibi kafein içeren ürünleri kesmenin ötesinde uygulanabilecek diğer doğal yöntemleri ve önerildiği takdirde iki kez düşünülmesi gereken “reçeteli tedavi” yöntemleri hakkında bilgileri paylaştık.

Memede fibrokistik değişiklikler her sağlık probleminde olduğu gibi, ve bilhassa hormonal bir dengesizliğe işaret etmesi bakımından, son derece kişiye özel bir yaklaşım gerektiriyor. Dosyada bahsi geçen uygulamaları kişisel sağlık durumunuz ve koşullarınızı gözden geçirip, doktorunuzla görüşerek dikkate almanızı öneriyoruz.

Fayda bulmanızı umarak sağlıklı günler dileriz.

PDF indir