‘Inked Prose’dan siyanür ölümleri ile ilgili yeni sunum…

Dünyadan ilginç gelişmelerle birlikte sunalım isteriz bu konuyu.

Hapishane işletmeciliği devlet tarafından %98’lik doluluk garantisi ile özel şirketlere devredildi mi? Bkz ABD, İngiltere…

Ya TR?

Bakımevleri/huzurevleri/rehabilitasyon merkezleri/akıl hastaneleri de 2000’lerden başlanarak yine “hasta garantisi” ile özel şirketlere devrediliyor ve doluluğu garantilemek üzere yasal düzenlemeler de peşpeşe yapılıveriyor.

TR için araştırmanızı yapın, biz şimdi İngiltere’den örnek veriyoruz:

2000’de İskoçya, 2005’te İngiltere’de geçen kanunlarla 18 yaşından itibaren Otizm ve Öğrenme Güçlüğü teşhisi bulunan bireyler ailelerinden alınarak özel bakımevlerine yerleştirilebiliyor. Çocuk saldırgan, okul sisteminde barınamayacak düzeydeyse çok daha erken yaşta da devlet çocuğu ailenin elinden alabiliyor.

Çocuğa uygulanacak “bakım”, verilecek “tedavi” konusunda ailenin hiçbir söz hakkı yok. Çocuk aileye haftasonu ziyareti için verilirse aile şanslı!

Fiziksel, mental, cinsel her türlü istismar gırla…

Devletin (İngiltere) çocuk başına bu bakım şirketlerine ödediği meblağ haftalık £12.000.

Vergi mi? Hak getire!

Nasıl iş ama?

Tıbbın en karanlık koridorlarının mutlak hakimi Psikiyatrinin birbirinden nadide ilaçları için bu çocuklar kobay.

Bazen gencecik bedenler bu istismara dayanamayıp zamansız ölüverdiğinde hafif çaplı skandallar TV’lerde konu ediliyor ve sonra hayat devam ediyor. Elden ne gelir?

Devlet(!), toplumun geneli, kendi eliyle sakatladığı çocuğunuzun “iyiliği” için çocuğunuzu sizden alıp “bakım” sağlıyor.

Korkun.

Şimdi bu söylenenlere film izler gibi bakanlar, ileride bu tarz bir olay başlarına geldiğinde sisteme karşı koymaya çalıştıklarında, bugün pek biat ettikleri “uzman”larca teşhisleri konulup şu hasta garantili psikiyatri koğuşlarının yolunu tuttuklarında şaşırmasınlar.

Olur mu OLUR.